klub wolontariatu

w Katolickim Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach
w roku szkolnym 2015/2016

Akcja Żonkil – sadzenie żonkili- październik
Spotkanie z koordynatorem wolontariatu Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci- listopad
Warsztaty plastyczne- listopad
Kiermasz świąteczny- listopad

Prezenty świąteczne dla podopiecznych Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kartuzach- listopad/grudzień

Aukcja Świąteczna- grudzień

Szlachetna Paczka- grudzień/styczeń

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- styczeń

Akcja Żonkil- marzec

Podsumowanie pracy Klubu Wolontariatu Katolika- maj/czerwiec

Dzień Gier Planszowych- maj/czerwiec

Zbieranie nakrętek- październik – czerwiec

Wolontariat dla Hospicjum w Gdańsku- Szkolny Klub Wolontariatu zakończył i podsumował akcję tworzenia i rozprowadzania ozdób i świątecznych kartek dla Gdańskiego Hospicjum dla Dzieci.

16 grudnia br. podczas spotkania z rodzicami odbyła się aukcja zrobionych przez młodzież ozdób i innych gadżetów. Największym wzięciem cieszył się dżem jabłkowo cynamonowy, wytwór babci jednego z uczniów. 2 słoiczki (2x200ml) tego specyfiku udało się zlicytować za 110 zł! Walka byla do samego końca. Wszystkie przedmioty, począwszy od ozdób choinkowych, poprzez łapki kuchenne z motywami świątecznymi i obrazy przyniosły niezłą sumę pieniędzy, które zasilą konto hospicjum. Udało się zebrać 2500 zł.

Wszystkim wolontariuszom, ale również nabywcom rzeczonych przedmiotów bardzo serdecznie w imieniu chorych dzieci dziekujemy.

Już niedługo sprzedaż kartek świątecznych
Klub Wolontariatu przygotował już kartki świąteczne, które już niedługą będą przeznaczone do sprzedaży. Dochód z kartek świątecznych zostanie przeznaczony na cel charytatywny. W galerii możecie zobaczyć przykładowe, stworzone przez wolontariat kartki.

Zbieramy nakrętki
nakrętki dla Pawła czwartek do naszej szkoły przyjechała p. Edyta Drewing, która odebrała plastikowe nakrętki, uzbierane od początku roku przez naszych uczniów. Nakrętki mają konkretne przeznaczenie. Dochód z tej akcji ma wspomóc leczenie i rehabilitację syna pani Edyty, Pawła. Akcja zbierania nakrętek wciąż trwa. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to charytatywne dzieło prowadzone przez szkolne Koło wolontariatu.

Już Boże Narodzenie?
Chociaż do Bożego Narodzenia jeszcze daleko to nasi wolontariusze już teraz przygotowują się do tych Świąt. Podczas jednego ze spotkań młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowywała kartki świąteczne, które za jakiś czas będą sprzedawali, aby wspomóc zacny cel w czasie Świąt Bożego Narodzenia.